Zpráva o počasí k letošnímu táboru je svým způsobem tradiční, přesto byly jednotlivé týdny dost rozdílné. Počasí bylo z pohledu tábora uspokojivé. První týden většinou svítilo slunce. První noc byla „tropická“ – teplota neklesla pod 22 °C.
Obvyklý cyklický průběh teplot a vlhkosti byl po celý tábor. Vlhkosti se ve dnech kdy svítilo slunce během posledních dnů poněkud zvýšily, což způsobilo zatažené počasí a dešťové přeháňky.
Voda v Raduňce byla po příjezdu dosti vysoko. V pondělí večer jsme „z hecu“ nabili prkna na kmen pro přehradu. Jelikož byl v celé republice zákaz rozdělávání ohňů, táborák jsme museli už potřetí odložit, a tak jsme měli dost času. Použitím několika lavorů jemného štěrku jsme utěsnili igelit. Ráno byl účinek hráze překvapivě uspokojující a několik dalších lavorů štěrku zajistilo, že se naplnila více než minulý rok.
Nejchladnější rána byla 23.7., to bylo 9,8 °C, a 27.7., kdy bylo 7,8 °C. Pocit chladu po ránu ještě zvyšovala vysoká vlhkost a trvalý vánek od louky k táboru. Nejvyšší teplotu zaznamenal teploměr hned 15.7., to bylo 32,2 °C. Žádné otupující vedra jsme letos nezažili.
Teploty a vlhkosti v průběhu celého tábora, co sloupeček, to den. Od průběhu vlhkosti se dá odvodit, jaká byla intenzita slunečního svitu, když bylo pod mrakem neklesla i přes den pod 70%. a chráněném před větrem) ve výšce 1 m nad zemí – téměř podle pravidel ——
Na nočních hlídkách jsme si mohli pěkně užívat hvězdné nebe, protože 17. 7. byl Nov a měsíc po zbytek tábora pomalu přibýval.
Následuje několik nočních fotografií – foceno 24. 7. v půlhodině před půnocí.
po najetí na obrázek se objeví spojnice… dole Kapiopea, vlevo Malý vůz, uprostře Cepheus, vpravo Lištička letní trojúhelník – Labuť (Deneb), Lyra (Vega), Orel (Altair) a za ocasem Orla Šíp a Delfín. |
|